Frequently Asked Questions

The Begninning of a New Asset class

Frequently Asked Questions

E-Fatura mükellefi olmak ve sistemimizdeki avantajlardan faydalanabilmek için bize başvurmanız yeterlidir. (0216 469 10 01)

Linke tıklıp mükellefin Vergi numarasını veya TC Kimlik numarasını sorgulayabilirsiniz.

Öncelikle carinin entegre bir hesaba sahip olduğundan emin olmanız gerekir. Adres bölümündeki bilgilerin eksiksiz doldurulması gerekecektir. E-Fatura kesmek için VKN ve Vergi Dairesi alanları zorunludur. VKN yerine TC kimlik numarası girişi yapılan firmalar için E-Mail alanının doldurulması ve Yetkililer sekmesinden en az bir yetkili eklenmesi ve isim soyisim alanlarının doldurulması gereklidir.


Bu işlemler tamamlandıktan sonra faturanızı oluştururken cari seçiminizden sonra giriş yapılan VKN ve Vergi dairesi alanları fatura bilgilerinizde görünecektir.

Öncelikle faturanızın E-Fatura veya E-Arşiv seçeneklerinden hangisi ile kesilmesi gerektiğinden mükellefin vergi numarasını sorgulayarak emin olmanız gerekir. Eğer E-Fatura ise, alıcının vergi numarasını sorguladığınız alandaki alıcı posta adresinin, carinizin adresler bölümünde alıcı etiketi alanında göründüğünden emin olmanız gerekir. E-Fatura seriniz ile kaydettiğinizden emin olduktan sonra tekrar göndermeyi deneyebilirsiniz.


Eğer alıcıya E-Arşiv fatura kesilmesi gerekiyor ise fatura serisini kontrol edip, carinin adresler bölümündeki vergi numarası, vergi dairesi, adres ve e-mail alanlarının dolu, alıcı etiketi alanının boş olduğundan ve son olarak en az bir yetkilisinin isim soyisim ile kayıtlı olduğundan emin olup tekrar deneyebilirsiniz.

Satış faturalarının e-fatura olarak gönderimi gerçekleştikten sonra düzenleme,silme ve iptal işlemlerine izin verilmemektedir. E-Fatura portalınızda kaydı silinen faturaların düzenlenmeye açılması için güvenlik sebebiyle destek ekibimize bildirilmesi gerekmektedir.

Güvenlik Kodu Oluştur
Uyarı !
Ayarlar !
Kasalar !